دانشمندان پس از بررسی مدت زنده ماندن ویروس کرونا، دریافته اند که این ویروس خطرناک می تواند مدت زیادی بر روی سطوح زنده بماند.
این بیماری خطرناک یک واقعیت است.

شرایطی را در نظر بگیرید که اگر محصولات به صورت فله ای در فروشگاه جهت فروش قرار گرفته باشند و اگر شخصی ناقل این ویروس، سرفه و یا عطسه نموده و نهایتا ترشحات خود را بر روی سطح این محصولات قرار دهد، چه تعداد از خانواده ها و افراد ممکن است به این بیماری دچار شوند؟

بنابراین در اینجا بسته بندی اهمیت فوق العاده ویژه ای پیدا می نماید، امروزه مردم جامعه مواد غذایی فله ای و باز را قابل اعتماد نمی دانند. زیرا براحتی می توانند با دست دیگران تماس داشته و یا از همه مهمتر توسط ترشحات فرد ناقل، آلوده به ویروس گردند.
باید توجه داشته باشیم، در این شرایطی که تا پاکسازی ایده آل ویروس کرونا از جهان، حداقل یکسال زمان نیاز می باشد، بنابراین بهتر است مردم جهت در امان نگه داشتن خود از آلودگی ها و ویروس ها، از محصولات غذایی بسته بندی شده و مطمئن، استفاده نمایند.

مردم دریافته اند که جهت حفظ سلامتی خود در این روزها، می بایست از محصولات شرکتی مطمئن استفاده نمایند، هر چند که امکان دارد کمی گرانتر از نوع فله آن، خریداری شوند.
با توجه به شرایط موجود، شواهدی که پیداست و همچنین نظر کارشناسان ما، شرایط بسیار خوبی پدیدار گشته تا در این روزها که مردم به فرهنگ محصولات بسته بندی شده، تمایل بیشتری پیدا کرده اند، شرکت های تولید محصولات غذایی این را به عنوان یک فرصت شناسایی و در جهت بدست آوردن سودآوری و اعتبار برند خود در رابطه با محصولاتشان، سیستم بسته بندی را به عنوان روشی خوب در نظر گرفته و هر چه سریعتر نسبت به تغییر روش کار خود اقدام نمایند.

بسته بندی توسط روش (MAP) در حال حاضر یکی از جدیدترین روشها جهت بسته بندی محصولات غذایی است که مورد تایید و حمایت سازمان غذا و داروی کشور می باشد، زیرا محصولات در این روش می توانند بصورت کاملا بهداشتی توسط متریال های بسته بندی مطمئن تر، بسته بندی گردند، همچنین ماندگاری محصولات در این روش می تواند با افزودنی های شیمیایی بسیار کمتر و در عوض استفاده از گازهای بی اثر، جهت کنترل میکروارگانیسم های هوازی و بی هوازی، بالا رفته و در جهت تولید و بسته بندی محصولات غذایی سالم، قدم بزرگی برداشته شود.

تهیه مقاله توسط: واحد صنایع غذایی شرکت ماشین سازی استیل غرب آسیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *