این مجموعه دارای یک بخش مجزا با عنوان کنترل کیفیت بوده که متشکل از تیم مهندسی حرفه ای و با تجربه می باشد که از اولین مراحل آماده سازی دستگاه تا تکمیل کامل و ارائه دستگاه به مشتری، روی تمامی مراحل نظارت داشته و مرحله به مرحله خطاها را شناسایی کرده و  به رفع آنها اقدام می نمایند.

دستگاه های ما مجهز به سیستم های کنترلی دقیق و پیشرفته بوده که با استفاده از آنها عملکرد صحیح دستگاه ها بدون خطا را برای شما تضمین می کنند. یکی از مهم ترین دغدغه های  این مجموعه ارائه دستگاهی با کیفیت بالا به مشتریان بوده و در همین راستا  استیل غرب آسیا از  بهترین متریال و تجهیزات روز دنیا در دستگاه های خود استفاده می کند.

مواردی که سبب می شود دستگاه های ما عملکرد صحیح و بدون خطا داشته باشند و مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی شوند، استفاده از سنسورها از برندهای مرغوب با کیفیت بسیار بالا و عملکرد دقیق، قطعات الکترونیکی از برندهای  بسیار باکیفیت و با دقت بالا ، شستی و کلیدهای استپ، استارت و امرجنسی از بهترین برندهای موجود در بازار ، قطعات پنوماتیک از برندهای با کیفیت در بازار ، متریال مصرفی در دستگاه تماما از استیل (304L متناسب با آنالیزهای استاندارد) آلومینیوم های آلیاژی با کیفیت می باشد.

در راستای بهبود عملکرد دستگاه ها ، استیل غرب آسیا یک سیستم بسیار ضروری و مطابق با تکنولوژی روز دنیا با عنوان Remote Maintenance   یا تعمیر و نگهداری از راه دور را روی سیستم های جدید خود طراحی  کرده است تا از این طریق بتواند دستگاه مشتریان را از هر نقطه از داخل کشور یا خارج از کشور به آن دسترسی داشته و اگر دستگاه ها نیازمند برنامه های جدید یا به روز رسانی های جدید بودند بتوان از طریق این سیستم و بدون مراجعه حضوری به محل مشتری این به روزرسانی ها جهت بهبود عملکرد دستگاه ها انجام شود.